XV.Slovácký Okruh Staré Město 2017-třída klasiků

Název

Popis

Všemi očekávaný úvod sezóny motocyklových závodů na přírodních okruzích je tady a postaral se o něj, jako vždy v minulosti, skvěle připravený sportovní podnik, dnes již XV. ročník Slováckého okruhu o cenu Bohumila Kováře.
O první podívanou se postarala třída klasiků, kde se představily letité a všemi obdivované „pískláky“ s objemem 125 a 174 ccm. A jak se zvyšoval objem motoru, závody se postupně zrychlovaly.
V nejslabší kubatuře se za vítězstvím hnal a nakonec ho i získal Marek Vrána, druhý byl Jirka Obtulowicz a na třetím místě skončil Miloš Thér, všichni na čízách.
V silnější třídě opět kraloval Víťa Hatan, kterého postupně na stupních doplnili Libor Kaděrka, Pepa Juřík a Václav Slanec.
V půlitrech to byla bitva mezi Martinem Vraspírem, Pavlem Novákem a Lubomírem Koudelkou, kteří se nakonec postavili také na stupně vítězů. Škoda, že letošní závody vynechal Kamil Brückner, ale mít v náruči čerstvě narozeného synečka, možná pokračovatele, je jistě nadevše a všemi omluvitelné.
V nejsilnější kubatuře do 750 ccm to byla spanilá jízda Petra Kunce a po vypadnutí Johana, jej na stupně doprovodili Marek Stibor a Jirka Turek.